Wetenschap
1. Converteer de temperatuur naar Kelvin
* T (k) =t (° C) + 273.15
* T (k) =27 ° C + 273.15 =300,15 k
2. Bereken de totale mol gas
* Totale mol =mol waterstof + mol zuurstof + mol helium
* Totale mol =3 + 6 + 9 =18 mol
3. Gebruik de ideale gaswet
* Pv =nrt
* P =druk (wat we willen vinden)
* V =volume (10 l)
* n =aantal mol (18 mol)
* R =ideale gasconstante (0,0821 l · atm/mol · k)
* T =temperatuur (300,15 K)
4. Oplossen voor druk
* P =(nrt) / v
* P =(18 mol * 0,0821 l · atm / mol · k * 300,15 k) / 10 l
* P ≈ 44.5 ATM
Daarom is de totale druk van het gasmengsel in het vat ongeveer 44,5 atmosferen.
Wetenschap © https://nl.scienceaq.com