Science >> Wetenschap >  >> Chemie

Wat is het volume van 3,5 mol CO2 -gas bij STP?

Hier leest u hoe u het volume van 3,5 mol CO2 -gas bij STP kunt berekenen:

Inzicht in STP

STP staat voor standaard temperatuur en druk. Het is gedefinieerd als:

* Temperatuur: 0 ° C (273.15 K)

* Druk: 1 sfeer (ATM)

De ideale gaswet

De ideale gaswet is een fundamentele vergelijking die de druk (P), Volume (V), het aantal mol (N) en de temperatuur (T) van een ideaal gas relateert:

PV =NRT

Waar:

* R is de ideale gasconstante (0,0821 L · atm/mol · k)

Oplossen voor volume

1. herschik de ideale gaswet: V =(nrt) / p

2. Sluit de waarden aan:

* n =3,5 mol

* R =0,0821 l · atm/mol · k

* T =273.15 K

* P =1 ATM

3. Bereken: V =(3,5 mol * 0,0821 l · atm / mol · k * 273.15 k) / 1 atm

V ≈ 78.4 l

Daarom is het volume van 3,5 mol CO2 -gas bij STP ongeveer 78,4 liter.