Science >> Wetenschap >  >> Wiskunde

Als een man genoeg geld heeft om 12 peren of 36 appels te kopen en een gelijk aantal appel voornemens, kan hij elk met het geld?

Hier is hoe dit probleem op te lossen:

1. Vind de kosten van één appel:

* Omdat hij 36 appels met hetzelfde bedrag kan kopen als 12 peren, kost één appel hetzelfde als 12/36 =1/3 van een peer.

2. Bepaal het gelijke aantal appels en peren:

* Om een ​​gelijk aantal appels en peren te kopen, moeten we een nummer vinden dat deelbaar is door zowel 3 (de kostenverhouding van een appel tot een peer) als 12 (het aantal peren dat hij kan kopen).

* Het minst gebruikelijke veelvoud van 3 en 12 is 12.

Antwoord:

Hij kan 4 peren kopen en 12 appels .