Science >> Wetenschap >  >> Fysica

Als u een kracht van 10 N aanbrengt op doos en het duwt M in S Hoeveel vermogen heeft geleverd?

U mist wat informatie om de stroom te berekenen! Dit is waarom en hoe het te berekenen:

Power is het tarief waarmee werk wordt gedaan. Om de stroom te berekenen, hebben we nodig:

* kracht (f): Je hebt dit verstrekt als 10 N.

* afstand (d): Je hebt gezegd dat de doos "M" wordt geduwd, maar we hebben een specifieke afstand in meters nodig.

* tijd (t): Je hebt gezegd dat de doos in "S" wordt geduwd, maar we hebben in seconden een specifieke tijd nodig.

De formule voor stroom is:

Power (p) =werk (w) / tijd (t)

en werk wordt berekend als:

Werk (w) =kracht (f) * afstand (d)

het allemaal samenstellen:

1. Bereken werk: W =10 n * d (waarbij 'd' de afstand in meters is)

2. Bereken het vermogen: P =(10 n * d) / t (waar 't' de tijd is in seconden)

Voorbeeld:

Laten we zeggen dat u de doos 5 meter in 2 seconden duwt:

1. Werk:W =10 n * 5 m =50 Joules

2. Kracht:P =50 Joules / 2 seconden =25 watt

Daarom moet u de afstand verstrekken die de doos wordt verplaatst en de tijd die nodig is om het geleverde vermogen te berekenen.