Wetenschap
Inzicht in de concepten
* de tweede bewegingswet van Newton: Deze wet stelt dat de kracht die op een object werkt, recht evenredig is met zijn massa en versnelling. Wiskundig wordt dit uitgedrukt als:f =m * a
* F =kracht (gemeten in newton, n)
* m =massa (gemeten in kilogram, kg)
* a =versnelling (gemeten in meters per seconde kwadratische, m/s²)
Het probleem oplossen
1. Bereken de kracht:
* We kennen de initiële versnelling (a =0,5 m/s²) en de initiële massa (m =1 kg).
* Gebruik van de tweede wet van Newton:F =(1 kg) * (0,5 m/s²) =0,5 n
2. Bepaal de nieuwe versnelling:
* De kracht (0,5 N) blijft hetzelfde.
* De nieuwe massa is 2 kg.
* Opnieuw gebruiken van de tweede wet van Newton:0,5 n =(2 kg) * a
* Oplossing voor versnelling:A =0,5 N / 2 kg =0,25 m / s²
Antwoord:
Als dezelfde kracht werkt op een massa van 2 kg, is de versnelling 0,25 m/s² .
Wetenschap © https://nl.scienceaq.com