Wetenschap
formule:
* q =m * c * Δt
Waar:
* Q =Geabsorbeerd warmte -energie (in calorieën)
* M =Massa van de stof (in gram)
* c =Specifieke warmtecapaciteit van de stof (in calorieën/gram ° C)
* Δt =Verandering in temperatuur (in ° C)
Gegeven:
* M =10,0 gram
* c =0,031 calorieën/gram ° C
* Δt =20,0 ° C
Berekening:
* q =(10,0 gram) * (0,031 calorieën/gram ° C) * (20,0 ° C)
* q =6.2 calorieën
Antwoord: Het gouden monster geabsorbeerd 6.2 calorieën van energie.
Wetenschap © https://nl.scienceaq.com