Wetenschap
Inzicht in potentiële energie
Potentiële energie (PE) is de energie die een object bezit vanwege zijn positie of configuratie. In dit geval heeft de krat potentiële energie omdat het is opgeheven naar een hogere positie tegen de zwaartekracht.
De formule
De formule voor potentiële energie is:
PE =MGH
waar:
* PE is potentiële energie (gemeten in Joules, J)
* M is de massa van het object (gemeten in kilogram, kg)
* G is de versnelling als gevolg van de zwaartekracht (ongeveer 9,8 m/s²)
* H is de hoogte boven een referentiepunt (gemeten in meters, m)
het vinden van de massa
We moeten de massa (m) van de krat vinden voordat we de potentiële energie kunnen berekenen. We kunnen de kracht (F) en de versnelling gebruiken als gevolg van zwaartekracht (G) om deze te vinden:
F =MA
100 n =m * 9,8 m/s²
M =100 N / 9,8 m / s²
M ≈ 10,2 kg
het berekenen van potentiële energie
Nu kunnen we de waarden aansluiten op de potentiële energieformule:
PE =MGH
Pe =(10,2 kg) * (9,8 m/s²) * (2 m)
PE ≈ 200 J
Antwoord: De potentiële energie van de krat is ongeveer 200 Joules .
Wetenschap © https://nl.scienceaq.com