Science >> Wetenschap >  >> Chemie

Welk volume O2 verzameld bij 22,0 ° C en 728 mm Hg zou worden geproduceerd door de ontleding 8,15 G KCLO3?

Hier leest u hoe u dit probleem stap voor stap kunt oplossen:

1. Schrijf de gebalanceerde chemische vergelijking:

2 KCLO₃ (S) → 2 KCl (S) + 3 O₂ (G)

2. Bereken de mol KCLO₃:

* Molaire massa van Kclo₃ =39,10 g/mol + 35,45 g/mol + 3 * 16.00 g/mol =122,55 g/mol

* Mol Kclo₃ =(8.15 g) / (122,55 g / mol) =0,0665 mol

3. Bereken de mol O₂ geproduceerd:

* Uit de evenwichtige vergelijking produceren 2 mol KCLO₃ 3 mol O₂.

* Mol o₂ =(0,0665 mol Kclo₃) * (3 mol o₂ / 2 mol Kclo₃) =0,0998 mol o₂

4. Converteer de temperatuur naar Kelvin:

* T (k) =t (° C) + 273.15

* T (k) =22,0 ° C + 273.15 =295.15 K

5. Converteer de druk naar atmosferen:

* 1 atm =760 mm Hg

* P (ATM) =(728 mm Hg) / (760 mm Hg / ATM) =0,958 ATM

6. Gebruik de ideale gaswet om het volume te berekenen:

* Pv =nrt

* V =(nrt) / p

* Waar:

* V =volume (l)

* n =mol (mol)

* R =ideale gasconstante (0,0821 l · atm/mol · k)

* T =temperatuur (k)

* P =druk (atm)

* V =(0,0998 mol * 0,0821 l · atm / mol · k * 295.15 k) / 0,958 atm

* V = 2.54 L

Daarom zou 2,54 L O₂ worden geproduceerd bij 22,0 ° C en 728 mm Hg.