Science >> Wetenschap >  >> Chemie

Wat is de massa van 455 ml ethaangas C2H6 bij STP?

Hier leest u hoe u de massa van 455 ml ethaangas bij STP kunt berekenen:

1. Begrijp STP

STP staat voor standaard temperatuur en druk. Het wordt gedefinieerd als:

* Temperatuur: 0 ° C (273.15 K)

* Druk: 1 geldautomaat (101.325 kPa)

2. Gebruik de ideale gaswet

De ideale gaswet relateert druk (P), volume (V), aantal mol (N), de gasconstante (R) en temperatuur (T):

PV =NRT

3. Bepaal de molaire ethaanmassa (c₂h₆)

* Koolstof (C) heeft een molaire massa van 12,01 g/mol

* Waterstof (H) heeft een molaire massa van 1,01 g/mol

* Ethaan (c₂h₆) heeft een molaire massa van (2 * 12.01) + (6 * 1.01) =30,07 g/mol

4. Bereken het aantal mol (n)

* Converteer het volume van ml naar l:455 ml =0,455 l

* Herschik de ideale gaswet om op te lossen voor n:n =pv / rt

* Gebruik de juiste waarde voor de gasconstante R:0,0821 l · atm/(mol · k)

* Sluit de waarden aan:n =(1 atm * 0,455 l) / (0,0821 l · atm / (mol · k) * 273.15 k)

* Bereken:n ≈ 0,0204 mol

5. Bereken de massa

* Vermenigvuldig het aantal mol met de molaire ethaanmassa:massa =n * molaire massa

* massa ≈ 0,0204 mol * 30,07 g/mol

* massa ≈ 0,614 g

Daarom is de massa van 455 ml ethaangas bij STP ongeveer 0,614 gram.