Science >> Wetenschap >  >> Chemie

Hoeveel mol ionen worden vrijgegeven wanneer 42,1G CUSO4is opgelost in water?

Hier leest u hoe u het aantal mol ionen dat vrijgegeven bent wanneer CUSO₄ in water wordt opgelost:

1. Bereken de molaire massa van Cuso₄:

* Cu:63,55 g/mol

* S:32.06 g/mol

* O (4 atomen):16,00 g/mol x 4 =64,00 g/mol

* Totale molaire massa van CUSO₄ =63.55 + 32.06 + 64.00 =159,61 g/mol

2. Bereken de mol Cuso₄:

* Mol =massa / molaire massa

* Mol cuso₄ =42,1 g / 159,61 g / mol =0,264 mol

3. Bepaal de geproduceerde ionen:

* Wanneer Cuso₄ oplost in water, dissocieert het in koper (II) ionen (Cu²⁺) en sulfaationen (So₄²⁻):

* CUSO₄ (aq) → cu²⁺ (aq) + so₄²⁻ (aq)

4. Bereken de mol ionen:

* Aangezien een mol Cuso₄ één mol Cu²⁺ en één mol van SO₄²⁻ produceert, is het totale aantal mol ionen:

* 0,264 mol Cu²⁺ + 0,264 mol So₄²⁻ =0,528 mol ionen

Daarom komt 42,1 g Cuso₄ opgelost in water 0,528 mol ionen af.