Wetenschap
* mol zijn een maat voor de hoeveelheid substantie. Eén mol bevat 6,022 x 10^23 deeltjes (atomen, moleculen, enz.).
* De massa van één mol (molaire massa) is uniek voor elk element of verbinding. Bijvoorbeeld:
* Eén mol koolstof (C) weegt 12 gram.
* Eén mol water (H₂o) weegt 18 gram.
Om het aantal mol te vinden in 1 gram, moet u de molaire massa van de stof kennen.
Hier is hoe het te berekenen:
1. Vind de molaire massa van de stof. U kunt dit vinden op het periodiek systeem of door het te berekenen uit de chemische formule.
2. Deel de massa (1 gram) door de molaire massa
Voorbeeld:
Laten we zeggen dat u het aantal mol wilt vinden in 1 gram natriumchloride (NaCl).
1. Molaire massa van NaCl:
* Natrium (NA):22,99 g/mol
* Chloor (CL):35,45 g/mol
* Totale molaire massa:22,99 + 35.45 =58,44 g/mol
2. Bereken mol:
* Mol =massa / molaire massa
* Mol =1 g / 58,44 g / mol
* Mol ≈ 0,0171 mol
Daarom bevat 1 gram natriumchloride ongeveer 0,0171 mol.
Wetenschap © https://nl.scienceaq.com