Science >> Wetenschap >  >> Chemie

Wat is de molaire massa van een onbekend gas in een 1,8L -container als 589 g druk heeft. .090atm op 20c?

Hier leest u hoe u de molaire massa van het onbekende gas kunt berekenen:

1. Converteer de temperatuur naar Kelvin

* T (kelvin) =t (celsius) + 273.15

* T =20 ° C + 273.15 =293.15 K

2. Gebruik de ideale gaswet

* Pv =nrt

* P =druk (atm) =0,090 atm

* V =volume (l) =1,8 l

* n =mol gas (mol)

* R =ideale gasconstante =0,0821 l · atm/mol · k

* T =temperatuur (k) =293.15 k

3. Oplossen voor mol (n)

* n =(pv) / (rt)

* n =(0,090 atm * 1,8 l) / (0,0821 l · atm / mol · k * 293.15 k)

* n ≈ 0,067 mol

4. Molaire massa berekenen

* Molaire massa =massa (g) / mol (mol)

* Molaire massa =589 g / 0,067 mol

* Molaire massa ≈ 8800 g/mol

Daarom is de molaire massa van het onbekende gas ongeveer 8800 g/mol.

Belangrijke opmerking: Deze berekening veronderstelt dat het gas zich idealiter gedraagt. In werkelijkheid kunnen gassen afwijken van ideaal gedrag bij hoge druk of lage temperaturen.