Wetenschap
1. Vind de atoomgewichten van koolstof en waterstof:
* Koolstof (c):12.011 g/mol
* Waterstof (h):1,008 g/mol
2. Vermenigvuldig het atoomgewicht van elk element met zijn subscript in de moleculaire formule:
* Koolstof:60 atomen * 12.011 g/mol/atoom =720,66 g/mol
* Waterstof:122 atomen * 1,008 g/mol/atoom =123,00 g/mol
3. Voeg de resultaten toe van stap 2 om het totale molecuulgewicht te vinden:
* 720.66 g/mol + 123,00 g/mol = 843.66 g/mol
Daarom is het molecuulgewicht van C60H122 843,66 g/mol.
Wetenschap © https://nl.scienceaq.com