Wetenschap
1. Zoek de molaire massa van SBCL3:
* SB (antimoon) heeft een molaire massa van 121,76 g/mol
* Cl (chloor) heeft een molaire massa van 35,45 g/mol
* SBCL3 heeft een molaire massa van 121,76 + (3 * 35.45) =228.11 g/mol
2. Gebruik de formule:
* Mol =massa / molaire massa
3. Bereken de mol:
* Mol =114 g / 228,11 g / mol =0,5 mol
Daarom zijn er 0,5 mol in 114 g SBCL3.
De halogenen omvatten fluor, chloor, broom, jodium en astatine. Bij kamertemperatuur zijn de lichtere halogenen gassen, is broom een vloeistof en zijn de zwaardere ha
Wetenschap © https://nl.scienceaq.com