Science >> Wetenschap >  >> Chemie

Welk volume is nodig om 0,08 mol heliumgas op te slaan bij 204,67 kp en 300 K?

Hier leest u hoe u dit probleem kunt oplossen met behulp van de ideale gaswet:

1. De ideale gaswet

De ideale gaswet is:

PV =NRT

Waar:

* P =druk (in pascals)

* V =volume (in kubieke meter)

* n =aantal mol

* R =ideale gasconstante (8.314 J/mol · k)

* T =temperatuur (in kelvin)

2. Converteren eenheden

* Druk: Convert KPA naar Pascals:204.67 kPa * 1000 PA/KPA =204670 PA

3. Herschik de ideale gaswet om op te lossen voor volume (v)

V =(nrt) / p

4. Sluit de waarden aan aan

V =(0,08 mol * 8.314 J / mol · k * 300 K) / 204670 PA

5. Bereken het volume

V ≈ 0,00097 m³

6. Converteer naar een handiger eenheid

* kubieke meter naar liters: 0,00097 m³ * 1000 l/m³ ≈ 0,97 l

Daarom zou u ongeveer 0,97 liter nodig hebben om 0,08 mol heliumgas op te slaan bij 204,67 kPa en 300 K.