Wetenschap
1. Vind de molaire massa van LiCl:
* Lithium (Li) heeft een molaire massa van 6,941 g/mol
* Chloor (CL) heeft een molaire massa van 35,453 g/mol
* Molaire massa van licl =6.941 g/mol + 35.453 g/mol =42.394 g/mol
2. Gebruik de formule:
* Mol =massa / molaire massa
3. Vervang de waarden:
* Mol =55 g / 42.394 g / mol
* Mol ≈ 1,30 mol
Daarom zijn er ongeveer 1,30 mol in 55 g lithiumchloride.
Wetenschap © https://nl.scienceaq.com