Wetenschap
1. Zoek de molaire massa van PCL₃:
* Fosfor (P) heeft een molaire massa van 30,97 g/mol
* Chloor (CL) heeft een molaire massa van 35,45 g/mol
* PCL₃ heeft één fosforatoom en drie chlooratomen.
* Molaire massa van pcl₃ =(1 * 30,97 g/mol) + (3 * 35,45 g/mol) =137,32 g/mol
2. Gebruik de molaire massa om mol om te zetten in gram:
* gram =mollen * molaire massa
* gram =3,42 mol * 137,32 g/mol
* grams = 469.63 g
Daarom zijn er 469,63 gram fosfor -trichloride in 3,42 mol van de verbinding.
Wetenschap © https://nl.scienceaq.com