Wetenschap
1. Bereken de energie van een enkel foton:
* Gebruik de vergelijking van Planck: E =HC/λ
* E =energie van een foton (in joules)
* h =Planck's constante (6.626 x 10^-34 j · s)
* C =lichtsnelheid (2.998 x 10^8 m/s)
* λ =golflengte (in meters)
* Converteer golflengte naar meters: 655 nm =655 x 10^-9 m
* Bereken de energie:
E =(6.626 x 10^-34 j · s) (2.998 x 10^8 m / s) / (655 x 10^-9 m)
E ≈ 3.03 x 10^-19 J
2. Bereken de energie van 3,0 mol fotonen:
* Converteer mol naar het aantal fotonen:
* Eén mol bevat Avogadro's aantal deeltjes (6.022 x 10^23)
* 3.0 mol fotonen =3,0 x 6,022 x 10^23 fotonen ≈ 1,81 x 10^24 fotonen
* Vermenigvuldig de energie van een enkel foton met het aantal fotonen:
Totale energie =(3,03 x 10^-19 j/foton) x (1,81 x 10^24 fotonen)
Totale energie ≈ 5,49 x 10^5 j
3. Converteer Joules naar kilojoules:
* Totale energie in kj =5,49 x 10^5 j / 1000 j / kj
* Totale energie ≈ 549 kJ
Daarom bevatten 3.0 mol fotonen met een golflengte van 655 nm ongeveer 549 kJ energie.
Wetenschap © https://nl.scienceaq.com