Wetenschap
1. Vind de molaire massa van CO2:
* Koolstof (C) heeft een molaire massa van 12,01 g/mol
* Zuurstof (O) heeft een molaire massa van 16,00 g/mol
* CO2 heeft één koolstof en twee zuurstofatomen, dus de molaire massa is:12,01 g/mol + (2 * 16,00 g/mol) =44,01 g/mol
2. Gebruik de formule:
* Mol =massa / molaire massa
3. Berekenen:
* Mol =28 g / 44.01 g / mol
* Mol ≈ 0,64 mol
Daarom zijn er ongeveer 0,64 mol in 28 gram CO2.
Wetenschap © https://nl.scienceaq.com