Wetenschap
1. Vind de atomaire massa's:
* Koolstof (c):12.011 g/mol
* Waterstof (h):1,008 g/mol
2. Vermenigvuldig de atomaire massa van elk element met zijn subscript in de formule:
* Koolstof:12.011 g/mol * 4 =48.044 g/mol
* Waterstof:1,008 g/mol * 10 =10.08 g/mol
3. Voeg de resultaten samen toe:
* 48.044 g/mol + 10.08 g/mol = 58.124 g/mol
Daarom is de moleculaire massa van butaan (c₄h₁₀) 58.124 g/mol.
Wetenschap © https://nl.scienceaq.com