Science >> Wetenschap >  >> Chemie

Hoeveel mol een ideaal gas zal een volume 20 liter bezetten bij 3,5 atm en 280k?

Hier leest u hoe u dit probleem kunt oplossen met behulp van de ideale gaswet:

1. De ideale gaswet

De ideale gaswet wordt uitgedrukt als:

PV =NRT

waar:

* P =druk (in atmosferen, atm)

* V =volume (in liters, l)

* n =aantal mol

* R =ideale gasconstante (0,0821 l · atm/mol · k)

* T =temperatuur (in Kelvin, K)

2. Herschik de formule om op te lossen voor 'n'

We willen het aantal mol vinden (n), dus herschik de formule:

n =PV / RT

3. Sluit de waarden aan aan

* P =3,5 atm

* V =20 l

* R =0,0821 l · atm/mol · k

* T =280 K

4. Berekenen

n =(3,5 atm * 20 l) / (0.0821 l · atm / mol · k * 280 k)

n ≈ 3,04 mol

Daarom zal ongeveer 3,04 mol een ideaal gas een volume van 20 liter bij 3,5 atm en 280 K bezetten