Wetenschap
1. Begrijp de chemische formule:
* De chemische formule Cucl₂ vertelt ons dat één molecuul koper (II) chloride (CUCL₂) één koper (Cu) atoom en twee chloor (CL) atomen bevat.
2. Gebruik het nummer van Avogadro:
* Het nummer van Avogadro stelt dat er 6.022 x 10²³ deeltjes (atomen, moleculen, enz.) In één mol van een stof zijn.
3. Stel de berekening in:
* We zullen de volgende conversiefactoren gebruiken:
* 1 mol cucl₂ =1 mol cu
* 1 mol cu =6.022 x 10²³ Cu -atomen
4. Bereken het aantal Cu -atomen:
* (5.33 mol CUCl₂) * (1 mol cu / 1 mol cucl₂) * (6.022 x 10²³ Cu atomen / 1 mol cu) = 3.21 x 10²⁴ Cu Atoms
Daarom zijn er ongeveer 3,21 x 10²⁴ Cu -atomen in 5.33 mol CUCL₂.
Wetenschap © https://nl.scienceaq.com