Science >> Wetenschap >  >> Chemie

Hoeveel mol zitten er in 4,67 L monster van gas 33 graden Celsius en 199 kPa?

Hier leest u hoe u het aantal mol gas in het gegeven monster kunt berekenen:

1. Converteren eenheden:

* temperatuur (t): Convert Celsius naar Kelvin:33 ° C + 273.15 =306.15 K

* druk (p): Convert KPA naar sfeer (ATM):199 kPa * (1 atm / 101.325 kPa) =1,96 atm

2. Gebruik de ideale gaswet:

De ideale gaswet is:PV =NRT

Waar:

* P =druk (in atm)

* V =volume (in liters)

* n =aantal mol

* R =ideale gasconstante (0,0821 l⋅atm/mol⋅k)

* T =temperatuur (in kelvin)

3. Oplossen voor 'n' (aantal mol):

Herschik de ideale gaswet om op te lossen voor 'n':

n =PV / RT

4. Sluit de waarden aan en bereken:

n =(1,96 atm * 4,67 l) / (0,0821 l⋅atm / mol⋅k * 306.15 k)

n ≈ 0,364 mol

Daarom bevat het 4,67 L -monster van gas ongeveer 0,364 mol.