Science >> Wetenschap >  >> Fysica

Wat is de druk in een ballon van 0,34 L als temperatuur 35 ° C en 0,0233 mol een ideaal gas bevat?

Hier leest u hoe u de druk van het gas in de ballon kunt berekenen:

1. Converteren eenheden

* Temperatuur (Celsius tot Kelvin): T (k) =t (° C) + 273.15

Dus 35 ° C =35 + 273.15 =308.15 K

* volume (liters tot kubieke meter): 1 l =0,001 m³

Dus 0,34 L =0,34 * 0,001 m³ =0,00034 m³

2. Gebruik de ideale gaswet

De ideale gaswet is:PV =NRT

waar:

* P =druk (pa)

* V =volume (m³)

* n =aantal mol

* R =ideale gasconstante (8.314 J/mol · k)

* T =temperatuur (k)

3. Oplossen voor druk

Herschik de ideale gaswet om op te lossen voor druk:

P =(nrt) / v

4. Vervang waarden

P =(0,0233 mol * 8.314 j / mol · k * 308.15 k) / 0,00034 m³

5. Berekenen

P ≈ 1.76 x 10⁵ PA

Daarom is de druk in de ballon ongeveer 1,76 x 10⁵ Pascals.