Science >> Wetenschap >  >> Energie

Stel dat een ijzermonster van 14 gram wordt verwarmd van 20 ° C tot 25 ° C de specifieke warmte 0,11 ° C Hoeveel energie is door het ijzer geabsorbeerd?

Hier leest u hoe u de door het ijzer geabsorbeerde energie kunt berekenen:

Inzicht in de concepten

* specifieke hitte: De hoeveelheid warmte -energie die nodig is om de temperatuur van 1 gram van een stof met 1 graden Celsius te verhogen.

* Formule voor warmte -energie: Q =mcAt

* Q =warmte -energie (in joules)

* m =massa (in grams)

* C =specifieke warmtecapaciteit (in joules per gram per graad Celsius)

* Δt =Verandering in temperatuur (in graden Celsius)

Berekeningen

1. Identificeer de gegeven waarden:

* m =14 gram

* C =0,11 J/g ° C

* Δt =25 ° C - 20 ° C =5 ° C

2. Sluit de waarden aan op de formule:

* Q =(14 g) * (0,11 j/g ° C) * (5 ° C)

3. Bereken de geabsorbeerde energie:

* Q =7,7 Joules

Antwoord: Het ijzer geabsorbeerde 7,7 joules van energie.