Science >> Wetenschap >  >> Energie

Welke massa water is vereist om 4,7 keer 10 5 J energie te absorberen uit een theeketel, terwijl de temperatuur met 302k 357k specifieke warmte 4186J kg verhoogt?

Hier leest u hoe u de benodigde massa water kunt berekenen:

1. Begrijp de concepten

* Heat Energy (Q): De hoeveelheid energie overgedragen vanwege een temperatuurverschil.

* Specifieke warmtecapaciteit (c): De hoeveelheid warmte -energie die nodig is om de temperatuur van 1 kg van een stof met 1 kelvin (of 1 graden Celsius) te verhogen.

* massa (m): De hoeveelheid materie in een stof.

* temperatuurverandering (Δt): Het verschil tussen de uiteindelijke en initiële temperaturen.

2. Formule

De relatie tussen deze concepten wordt gegeven door de volgende vergelijking:

Q =m * c * Δt

3. Herschik de formule om op te lossen voor massa (m)

We moeten de massa (M) vinden, dus de formule herschikken:

m =q / (c * Δt)

4. Sluit de waarden aan aan

* Q =4,7 x 10^5 j (geabsorbeerd energie)

* C =4186 J/kg · K (specifieke waterwarmte)

* Δt =357 K - 302 K =55 K (temperatuurverandering)

5. Bereken de massa

m =(4,7 x 10^5 j) / (4186 j / kg · k * 55 k)

M ≈ 2,03 kg

Daarom is ongeveer 2,03 kg water vereist om 4,7 x 10^5 J energie uit de theeketel te absorberen, terwijl de temperatuur toeneemt van 302 K tot 357 K.