Science >> Wetenschap >  >> Energie

Wat is de potentiële energie van een object van 40 N 10 meter boven zijn referentiepunt?

Hier leest u hoe u de potentiële energie kunt berekenen:

Inzicht in potentiële energie

Potentiële energie (PE) is de energie die een object bezit vanwege zijn positie ten opzichte van een referentiepunt. De formule voor zwaartekracht potentieel energie is:

PE =MGH

Waar:

* PE =potentiële energie (gemeten in Joules, J)

* m =massa van het object (gemeten in kilogram, kg)

* g =versnelling als gevolg van zwaartekracht (ongeveer 9,8 m/s²)

* h =hoogte boven het referentiepunt (gemeten in meters, m)

Berekeningen

1. Zoek de massa: We moeten de massa van het object vinden. We kennen het gewicht (40 N) en kunnen de relatie gebruiken:

Gewicht (W) =massa (M) * versnelling als gevolg van zwaartekracht (G)

Daarom is massa (m) =gewicht (w) / g =40 n / 9,8 m / s² ≈ 4,08 kg

2. Pas de potentiële energieformule toe:

Pe =mgh =(4,08 kg) * (9,8 m/s²) * (10 m) ≈ 400 j

Antwoord: De potentiële energie van het 40 n object 10 meter boven het referentiepunt is ongeveer 400 joules.