Science >> Wetenschap >  >> Chemie

Welk percentage is een oplossing die 150 mg actieve stof in 20 ml bevat?

Hier leest u hoe u het percentage van een oplossing kunt berekenen:

1. Converteer milligram naar gram:

* 150 mg =0,15 g (sinds 1 g =1000 mg)

2. Bereken de concentratie in gram per milliliter:

* Concentratie =0,15 g / 20 ml =0,0075 g / ml

3. Converteer de concentratie naar een percentage:

* Percentage =(0,0075 g/ml) * 100% = 0,75%

Daarom bevat de oplossing 0,75% van de actieve stof.