Science >> Wetenschap >  >> Chemie

Hoeveel atomen van O2 bevinden zich in een 1,76 -steekproef CO2?

Hier is hoe dit probleem op te lossen:

1. Bepaal de molaire massa van CO2

* Koolstof (C) heeft een molaire massa van 12,01 g/mol

* Zuurstof (O) heeft een molaire massa van 16,00 g/mol

* Molaire massa van CO2 =12.01 g/mol + (2 * 16,00 g/mol) =44.01 g/mol

2. Bereken de mol CO2

* We krijgen een voorbeeld van 1,76 g CO2.

* Mol CO2 =(massa CO2) / (molaire massa CO2)

* Mol CO2 =1,76 g / 44.01 g / mol =0,04 mol

3. Bepaal de mol O2

* De chemische formule CO2 vertelt ons dat er 2 mol zuurstofatomen zijn voor elke 1 mol CO2.

* Mol O -atomen =0,04 mol CO2 * (2 mol O atomen / 1 mol CO2) =0,08 mol O atomen

4. Bereken het aantal O2 -moleculen

* Het nummer van Avogadro vertelt ons dat er 6.022 x 10^23 moleculen zijn in één mol van elke stof.

* Aantal O2 -moleculen =(mol O -atomen) * (Avogadro's nummer)

* Aantal O2 -moleculen =0,08 mol * (6.022 x 10^23 moleculen/mol) =4,82 x 10^22 moleculen

Daarom zijn er ongeveer 4,82 x 10^22 o2 moleculen in een 1,76 g monster van CO2.