Wetenschap
1. Begrijp de eenheden:
* au (astronomische eenheid): De gemiddelde afstand tussen de aarde en de zon. 1 AU ≈ 149,6 miljoen kilometer.
* Lichtsnelheid: De snelheid waarmee elektromagnetische straling (inclusief radarsignalen) reist. C ≈ 299.792.458 meter per seconde.
2. Bereken de afstand:
* De afstand tussen aarde en Mars wordt gegeven als 0,6 Au.
* Converteer AU naar meters:0,6 AU * 149,6 miljoen km/au * 1000 m/km ≈ 89,76 miljoen meter.
* De retourafstand is tweemaal de eenrichtingsafstand:89,76 miljoen meter * 2 ≈ 179,52 miljoen meter.
3. Bereken de tijd:
* Tijd =afstand / snelheid
* Tijd =179,52 miljoen meter / 299.792.458 meter / seconde ≈ 0,599 seconden.
Daarom zou het ongeveer 0,599 seconden duren voordat een radarsignaal een retour tussen de aarde en Mars voltooit wanneer ze 0,6 AU uit elkaar zijn.
Wetenschap © https://nl.scienceaq.com