Wetenschap
Inzicht in de wet van Hubble
De wet van Hubble stelt dat de recessiesnelheid (V) van een sterrenstelsel recht evenredig is met zijn afstand (d) van ons. Deze relatie wordt uitgedrukt als:
* v =h₀ * d
Waar:
* v is de recessiesnelheid (km/s)
* H₀ is de constante van Hubble (km/s/mly)
* d is de afstand tot de melkweg (Mly - miljoenen lichtjaren)
De wet toepassen op het probleem
1. Gegeven:
* H₀ =22 km/s/mly
* D =1 miljard lichtjaar =1000 mly
2. Vervang de waarden in de vergelijking:
* v =(22 km/s/mly) * (1000 mly)
3. Bereken de recessiesnelheid:
* V =22.000 km/s
Antwoord:
De recessiesnelheid van een sterrenstelsel op een afstand van 1 miljard lichtjaar, met een Hubble-constante van 22 km/s/mly, is 22.000 km/s .
Wetenschap © https://nl.scienceaq.com