Science >> Wetenschap >  >> Energie

Hoeveel stroom wordt er gebruikt wanneer 600J werk wordt gedaan in 10s?

Hier leest u hoe u de kracht kunt berekenen:

Inzicht in de concepten

* werk (w): De hoeveelheid energie die wordt overgedragen wanneer een kracht een object over een afstand beweegt. Gemeten in joules (j).

* power (p): Het tarief waarmee werk wordt gedaan. Gemeten in Watts (W).

* tijd (t): De duur waarover het werk is voltooid. Gemeten in seconden (s).

formule

Power (p) =werk (w) / tijd (t)

Berekening

* Werk (w) =600 j

* Tijd (t) =10 s

Vermogen (p) =600 j / 10 s =60 w

Antwoord: De gebruikte kracht is 60 watt.