Science >> Wetenschap >  >> Energie

Wat is de kinetische energie van een auto van 2000 kg met 50 km / u?

Hier leest u hoe u de kinetische energie van de auto kunt berekenen:

1. Converteer MPH naar meters per seconde (m/s):

* 1 mijl =1609,34 meter

* 1 uur =3600 seconden

* 50 mph * (1609,34 m/mijl)/(3600 s/uur) ≈ 22,35 m/s

2. Gebruik de kinetische energieformule:

* Kinetische energie (ke) =1/2 * massa * snelheid²

* Ke =1/2 * 2000 kg * (22,35 m/s) ²

* KE ≈ 499,445 Joules (J)

Daarom is de kinetische energie van de 2000 kgauto die bij 50 mph beweegt ongeveer 499.445 joules.